Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Fırın Nasıl Temizlenir

Fırın Nasıl Temizlenir

Mutfakta sıklıkla kullanılan eşyalardan ve mutfağın olmazsa olmazlarından biri de fırındır. Pişirilen kekler, poğaçalar, yemekler piştiği için fırında sıklıkla kirlenir. Özellikle de fırın içine dökülüp, kuruyan ve yanan yemek artıkları fırının temizliğini oldukça zorlaştırır. Kirlerin zor olması nedeniyle fırının temizliği aksatılır. Fırın temizliğinde kimyasal ürünler kullanılır, kimyasal ürün tercih etmek istenmiyorsa doğal yolu ve daha pratik yolu vardır.

Fırını temizlemek: Temizliğe ilk olarak fırının içi boşaltılarak başlanır. Fırın tepsileri ve ızgara çıkartılır. Süngere cif krem sıkılır, ızgara güzelce ovularak yıkanır. Ardından fırının içine geçilir, sprey cif krem fırın her yerine, yanlara, tabana sıkılır ve biraz yumuşaması beklenir. Yumuşayan kirlen sünger yardımıyla ovularak silinir. Islak bir bezle fırının içi durulanır. Fırın doğal yolla temizlenecek ise karbonat ve sirkeden bir karışım hazırlanır. Küçük bir pasta fırçasıyla elde edilen karışım fırının iç kısmına yan taraflara, alt kısımlara iyice yedirilir. Karışım sürüldükten sonra fırının kapağı kapatılarak 9-10 saat beklenir. Daha sonra bir sünger yardımıyla fırının içindeki karbonat ve kirler temizlenir. Ardından ıslak bezle fırının içinin her tarafı güzelce temizlenir.

Fırının camını temizlemek: Fırın camında meydana gelen yanıklar ve kuruyan kalıntıları temizlemek karbonat oldukça kolaydır. Bir miktar karbonat bir kaseye konur, su ile karıştırılarak bir macun elde edilir. Oluşan macun camda ki kirlere kalın şekilde sürülüp, bekletilir. Kiler yumuşadıktan sonra ıslak bir bezle fırın camı silinir. Fırın camında ki kir fazlaysa karbonat daha uzun süre bekletilir.

Mikrodalga Fırın Temizliği

Mikrodalga fırın temizliği de elektrikli fırınların temizliğine benzemektedir. Limon ortadan ikiye bölünerek suyu sıkılır. Bir kasenin içine yarısına kadar gelecek şekilde su koyularak kase fırının için konulur. Sıkılmış olan limon suyu su dolu kasenin içine dökülür, kalan limon kabukları da fırının içine konulur. Mikrodalga fırının içine koyulan su kaynayana kadar fırın çalıştırılır, su kaynadıktan sonra fırın kapatılarak 5 dakika beklenir. Kaynatılan su buharlaşarak fırının her yerine temas edip kirleri yumuşatır, sonra süngerle kirler kolaylıkla temizlenir.

İNŞAAT SONRASI DETAYLI TEMİZLİK

İNŞAAT SONRASI DETAYLI TEMİZLİK

İNŞAAT SONRASI DETAYLI TEMİZLİK Ankara gibi büyük şehirlerde inşaat sektörü çok fazla büyüme hızı kazanmıştır. Banka kredilerinin daha cazip olmasıyla birlikte yeni proje ve alımlar çok yükselmiştir. Bizde bu paralelde İnşaat Sonrası Temizlik hizmetleri sunuyor ve sizlerin her türlü ihtiyacını gi..

Ankara Temizlik – Günaydın Temizlik

Ankara Temizlik – Günaydın Temizlik

Ankara Temizlik - Günaydın Temizlik Ankara bölgesinde yer alan her hangi bir temizlenecek yeriniz var ise hemen Ankara temizlik şirketleri arasından bizleri tercih edebilirsiniz. Ankara temizlik şirketimiz sizler için birinci sınıf teknolojik yöntemleri kullanarak hizmet sağlamaktadır. Bunların..

ERYAMAN TEMİZLİK ŞİRKETLERİ /BATIKENT TEMİZLİK

ERYAMAN TEMİZLİK ŞİRKETLERİ /BATIKENT TEMİZLİK

 ERYAMAN TEMİZLİK ŞİRKETLERİ Ankara Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik, Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik Firmaları, Temizlik Firmaları Ankara, Ankara Ev Temizliği, Ankara Ofis Temizliği, Ankara Temizlik Hizmetleri, Çankaya temizlik Şirketleri, Ankara inşaat Temizliği, Ankara inşaat Sonrası Te..